• 19 July 2024

Sportowcy w sposób szczególny muszą zadbać o prawidłową i zbilansowaną dietę. Jeśli zależy im na tym, by osiągać świetne wyniki, by poprawić wydolność swojego organizmu, by również – nie zniechęcać się do intensywnych ćwiczeń fizycznych – jest to konieczne. Zwykła, zdrowa, zrównoważona dieta – to w przypadku sportowców zdecydowanie za mało.
Intensywne treningi sprawiają, że niektóre substancje są szybciej zużywane lub też wypłukiwane z organizmu. Dlatego wyczynowym sportowcom zaleca się stosowanie specjalnych suplementów i odzywek. Ważne, by dostosować je faktycznie do potrzeb swojego organizmu. Jest to związane m.in. z rodzajem sportu, z tym, czy uprawiamy sport amatorsko czy zawodowo, czy jesteśmy nastawieni na budowę masy mięśniowej czy też bardziej ogólnie – na poprawę swoich wyników. Tutaj zgodnie z tym zapotrzebowaniem bez problemu można dobrać odpowiednie odżywki.
Trzeba dokładnie sprawdzić ich skład i działanie, nie należy też kupować podejrzanie tanich preparatów, z niesprawdzonych źródeł, w ten sposób można by sobie tylko zaszkodzić.