• 19 July 2024

Osoby uprawiające sport, powinny wiedzieć, że konieczne będzie odpowiednie dostosowanie do danego wysiłku fizycznego swojej diety. Aktywność fizyczna jest zbawienna dla organizmu, doskonale na nas wpływa, lecz też trzeba mieć świadomość, że przy nadmiernym wysiłku zachodzi konieczność odpowiedniego uzupełnienia poszczególny substancji, które o wiele szybkiej niż u innych osób są zużywane.
Tak jest chociażby z białkiem. Dlatego osobom uprawiającym sporty siłowe zaleca się spożywanie specjalny preparatów. Są to odżywki zawierające zbilansowane dawki potrzebnych składników. W przypadku osób, nastawionych na szybką odbudowę i wzmocnienie tkanki mięśniowej, szczególnie zalecane są odżywki białkowe. Najlepiej, gdy zawierają one specjalne białko serwatkowe – jest ono najlepiej przyswajalne przez organizm.
Należy dokładnie stosować się do zaleceń producenta i stosować takie dawki, jakie są zalecane. Nie można przyjmować większych dawek, niż jest to zalecane na opakowaniu. Zarówno niedobory, jak i nadmiar niektórych składników może być bowiem szkodliwy.